Підтримка соціального підприємництва в умовах воєнного стану: компенсації роботодавцям за працевлаштування безробітних

Дата: 21.04.2023 14:12
Кількість переглядів: 396

Фото без описуОднією з програм, які пропонує Державна служба зайнятості в рамках Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва регіонів на 2021-2023 роки, є Програма з надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних.

Програма полягає у відшкодуванні роботодавцям (суб’єктам господарювання) витрат на оплату праці робітникам, яких вони наймають серед офіційно зареєстрованих безробітних. За цією програмою можна отримати три види компенсацій.

1. Надання компенсації фактичних витрат роботодавця в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Ця компенсація поширюється на роботодавців, які працевлаштовують осіб, що належать до певних категорій і перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад один місяць. А саме:

  • матерям-одиначкам або батькам-одинакам;
  • вдовам або вдівцям;
  • опікунам;
  • дітям-сиротам;
  • тим, хто наглядають за людиною з інвалідністю;
  • особам, звільненим після відбуття покарання або примусового лікування;
  • особам, яким до настання пенсії залишилося 10 і менше років;
  • підліткам віком від 15 років;
  • особам, які перебувають без роботи понад 6 місяців.

У таких випадках загальна тривалість виплати компенсації становить 12 місяців протягом двох років.

2. Надання компенсації в розмірі 50 % фактичних витрат на оплату праці.

Цей пункт передбачає відшкодування за працевлаштування громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць, серед осіб з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку; осіб, яким до настання пенсії залишилося менше 5 років та учасників бойових дій.

Загальна тривалість виплати такої компенсації становить 6 місяців протягом року.

3. Надання компенсації в розмірі 50 % мінімальної заробітної плати.

Дія цієї компенсації поширюється на молодь до 25 років із стажем менше 12 місяців, молодь до 35 років та звільнених строковиків.

У таких випадках загальна тривалість виплат становить 6 місяців протягом року, а розмір компенсації – 50 % від мінімальної заробітної плати.

Для отримання більш детальної інформації щодо працевлаштування та реалізації програми зайнятості слід звертатися до найближчого центру зайнятості.

Інформує Київська ОВА


« повернутися до розділу «Регіональні новини»

Код для вставки на сайт