Проведено профілактичні заходи з метою профілактики правопорушень та злочинів серед дітей та підлітків

Дата: 09.05.2023 12:12
Кількість переглядів: 127

Фото без описуНа виконання п. 5 доручення голови Яготинської міської ради № 37 від 01.05.2023 року, з метою профілактики правопорушень та злочинів серед дітей та підлітків, їх відповідальність за умисні порушення правил дорожнього руху на автошляхах та відповідальність батьків за їх протиправні вчинки, представником Служби у справах дітей та сім’ї Яготинської міської ради спільно з фахівцем соціальної роботи Центру соціальних служб Яготинської міської ради у навчальних закладах громади проведені відповідні профілактичні заходи. Роз'яснено причини і обставини, за якими неповнолітні потрапляють «у поле зору» правоохоронних органів, детально розібрали, які особливості адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх.

Адміністративна відповідальність неповнолітнього може настати тільки тоді, коли шістнадцять років йому виповнилося саме на момент вчинення протиправного діяння, а не на момент прийняття рішення компетентним органом.

Що стосується покарання, за деякими винятками, до неповнолітніх застосовуються в основному заходи впливу.

Що стосується винятків, неповнолітні несуть відповідальність нарівні з повнолітніми, зокрема за порушення Правил дорожнього руху (статті 121-127, частина перша, друга і третя статті 130 КУпАП), а також дрібне хуліганство, коли «пустощі» неповнолітніх підпадають під дію статті 173 КУпАП. Зазначена стаття встановила, що дрібним хуліганством є нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян. Також не оминули тематики щодо заборони вживання неповнолітніми особами алкогольних/слабоалкогольних напоїв та тютюнопаління чи використання електронних сигарет.

Окрім того, передбачена відповідальність батьків за протиправні дії, вчинені їхніми дітьми. Так, вчинення неповнолітніми у віці від 14 до 16 років адміністративного правопорушення (за винятком статті 173-4 КУпАП) - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Що стосується малолітніх дітей, то збиток, заподіяний особою, яка не досягла чотирнадцяти років, відшкодовується її батьками (або особами, що їх замінюють). Таким чином, батьки «в очах» закону все ж частково відповідальні за діяння їх нащадків.

Важливо! Нагадаємо, законними представниками неповнолітньої фізичної особи є її батьки, усиновителі, опікуни або піклувальники. Закон враховує той факт, що неповнолітні, як правило, не мають стійкої психіки, достатнього життєвого досвіду, навичок правомірної поведінки, не завжди усвідомлюють наслідки своїх дій, легко піддаються впливу інших осіб. Іноді, вчинення протиправних дій лише спосіб привернути до себе увагу. Крім того, багато хто з тих, хто “оступився”, можуть виправитися без застосування жорстких заходів, достатньо лише виховних. Тому закликаємо батьків звернути особливу увагу на те, як саме проводять дозвілля їх діти, та при потребі приділяти своїм дітям більше уваги.

Ще раз наголошуємо, що вагомою передумовою попередження дорожньо-транспортних пригод за участю неповнолітніх та відповідно запобігання дитячому травматизму, пов’язаному з використанням транспортних засобів як джерел підвищеної небезпеки, є системна роз’яснювальна роботи батьків з дітьми, спрямована на їх обізнаність з правилами безпеки дорожнього руху, недопущення нехтування ними, а також контроль за проведенням дозвілля неповнолітніми.

Когось книга вчить, як на світі жити, інших – саме життя. Кожен робить свій вибір, але найважливіше, що від цього вибору можуть залежати життя та здоров’я інших учасників дорожнього руху.

Подібними заходами вже охоплено 250 учнів навчальних закладів Яготинської громади та будуть проводитися надалі.

Інформує Служба у справах дітей та сім’ї

Яготинської міської ради



« повернутися до розділу «Новини громади»

Код для вставки на сайт