76 важливих для Київщини питань проголосували депутати 9 червня на 18-ій позачерговій сесії Київської обласної ради
Сімдесят шість питань порядку денного підтримали депутати обласної ради під час пленарного засідання позачергової 18-ої сесії Київської обласної ради VIIІ скликання. Участь у засіданні взяли: в.о. голови Київської обласної ради Ярослав Добрянський, заступник голови облради Тетяна Семенова, голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко, народний депутат України Костянтин Бондарєв, представники ЗМІ.
На початку засідання головуючий Ярослав Добрянський наголосив на злочинах, що вчиняє росія проти України.
«Підрив конструкцій Каховської ГЕС - черговий військовий злочин російського ворога. Країна-терорист має понести відповідальність, у тому числі, і кримінальну, за всі жахіття та злочини, вчинені проти України й українського народу. Ми маємо завжди пам’ятати, якою ціною виборюємо свою незалежність та право жити у вільній Україні!», - зазначив він.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх загиблих у цій жорстокій війні.
Голова Київської ОВА Руслан Кравченко, виступаючи перед депутатами, наголосив на важливості прийняття нових програм та внесення змін до існуючих. Зокрема, йшлося про проєкти двох нових програм та змін до дев’яти вже діючих обласних цільових програм.
Щодо Київської обласної цільової програми «Підтримка внутрішньо переміщених осіб на 2023-2025 роки», голова КОВА зазначив, що на фінансування заходів програми потреба в коштах на 3 роки становить 626,5 млн грн, з яких 376,3 млн грн – кошти обласного бюджету, 250,2 млн грн – кошти місцевих бюджетів.
«За рахунок цих коштів планується здійснити реконструкцію наявних приміщень для тимчасового проживання ВПО, надавати матеріальну допомогу ВПО на харчування, провести ремонтні роботи для розширення ліжкової мережі в області», - наголосив він.
Більше року минуло від жорсткої окупації Київської області ворогом, який зруйнував домівки не одного мешканця Київщини. Тому підготовлені зміни до Програми відновлення приватних будинків, зруйнованих внаслідок бойових дій на території Київської області на 2022-2023 роки.
«Обсяг фінансування заходів Програми на 2023 рік складає 602 млн грн, з них кошти обласного бюджету – 422 млн грн, місцевих бюджетів – 120 млн грн, небюджетних джерел – 60 млн грн», - повідомив Руслан Кравченко.
Усі ці програми – надважливі для Київщини, тому їх потрібно було прийняти максимально швидко.
Насамперед збільшили до 950 мільйонів загальний бюджет програми з відновлення приватних будинків, зруйнованих внаслідок бойових дій на території Київської області. У цьому році у планах відновити 93 будинки. Станом на сьогодні вже відновлено - 22 обʼєкти.
Прийнята також програма розвитку ЖКГ, енергоефективної трансформації та енергобезпеки на 2023-2027 рр. Загальна сума фінансування програми - 1 млрд грн, з яких обласним бюджетом передбачено 337 млн грн. Вже в поточному році планується проведення термомодернізації та капітальний ремонт будівель опорних навчальних закладів.
Також депутати підтримали нову Програму, що передбачає підтримку внутрішньо переміщених осіб на 2023-2025 роки. Загальний обсяг фінансування програми - 626,5 млн грн, з яких обласним бюджетом передбачено 376 млн грн.
Крім того, депутати проголосували за створення двох тимчасових контрольних комісій Київської обласної ради. Одна – з питань аналізу ефективності використання головними розпорядниками коштів обласного бюджету Київської області у 2022 році та І кварталі 2023 року. Друга – з питань дотримання вимог законодавства щодо належного утримання, безперешкодного доступу та використання населенням об’єктів цивільного захисту на території Київської області.
Депутати обласної ради внесли зміни до програми «Здоровʼя Київщини», «Турбота» і ряду інших важливих медичних і соціальних програм.
Прийнято рішення і про передачу списаних автомобілів екстреної допомоги у власність ЗСУ. До слова, 40 карет швидкої допомоги вже передані для потреб наших захисників на фронті.
Історичний проєкт рішення, що стосується заборони діяльності УПЦ Московського патріархату у Київській області, підтримано депутатським корпусом. Депутати Київської обласної ради VIІI скликання проголосували за Звернення до Верховної Ради України щодо законодавчого врегулювання заборони діяльності на території України релігійних організацій Української православної церкви, яка має церковно-канонічний зв’язок із російською православною церквою, є її структурним підрозділом і перебуває у відносинах підпорядкування.
Заступник голови Київської обласної ради Тетяна Семенова зазначила, що діяльність релігійних організацій, які мають доведений церковно-канонічний зв’язок з країною-агресором та порушує державні інтереси, загрожує національній безпеці, - не мають права на існування! «Вважаємо, що на території України не може діяти релігійна організація, яка фактично, контролюється країною-агресором та підтримує її злочини. Київська обласна рада просить Верховну Раду України невідкладно розглянути законопроєкти про заборону діяльності УПЦ МП», - зазначила вона.
Підтримано у сесійній залі і Звернення депутатів Київської обласної ради VIІI скликання до Міністерства юстиції України та правоохоронних органів щодо недопущення рейдерського захоплення об’єктів комунальної власності Бородянської селищної територіальної громади.
Депутатським корпусом проголосовані й зміни до Комплексної програми забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду в Державному архіві Київської області на 2021-2023 роки, тим самим збільшивши загальний обсяг фінансування Програми на понад 20 млн грн. Зазначимо, що на сьогодні архів налічує 2,5 млн документів. Серед них, і старовинні справи, карти та книги, і врятовані з окупаційних територій архіви, і багато інших важливих документів.
Інформує Київська обласна рада