Шановні громадяни та мешканці громади!

Дата: 22.06.2023 16:21
Кількість переглядів: 182

Фото без опису👉Влітку всім нам дуже подобається відпочивати на природі, особливо в парках, скверах, лісових насадженнях. Хочеться, щоб куточок природи, який ми обираємо для відпочинку був мальовничим та незасміченим.

Під час відпочинку на природі основною причиною виникнення пожеж є порушення громадянами елементарних правил пожежної безпеки та природоохоронного законодавства у лісових масивах, сільгоспугіддях. Особливу увагу необхідно звернути на недопущення випалювання залишків сухої трав’яної рослинності, сміття та сухостою.

Пожежі були і є найбільшим лихом для зелених насаджень!

Дуже часто спалювання сухих рослинних залишків призводить до великомасштабних пожеж. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. За лічені хвилини вони можуть знищити або пошкодити лісові насадження, що вирощувалися десятиріччями. Вогонь зводить нанівець працю цілих поколінь людей. Неконтрольоване спалювання рослинності протягом значної частини року створює загрозу життю людей, забруднення атмосферного повітря, деградації ґрунтового покриву, пошкоджуються не тільки дерева, кущі, а гинуть також дикі тварини, птахи, рідкісні види корисних комах. Вогонь знищує споруди, може також перекинутись на житлові будинки, що знаходяться поряд з зеленими насадженнями. На пожежах можуть загинути й люди…

На жаль, сумна загальнодержавна статистика показує, що, незважаючи на роз’яснювальну роботу серед населення, в природних екосистемах виникає найбільша кількість пожеж як за кількістю так і за пройденою вогнем площею.

Дотримуйтесь елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі!

❌Категорично забороняється:

  • створювати смітники та спалювати відходи;
  • розводити багаття у невстановлених місцях в парках, скверах, лісах та лісопосадках;
  • палити, кидати в парках, скверах, лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;
  • залишати в парках, скверах, лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських угіддях;
  • дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Пам’ятайте: бавитись з вогнем на природі це насамперед шкодити самому собі, адже за це передбачена не тільки адміністративна, а у певних випадках й кримінальна відповідальність!

👉Шановні громадяни! Якщо ви помітили прояви вогню в парках, скверах, лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

‼️Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти природу від вогню!

Інформує сектор з питань НС, ЦЗН,

мобілізаційної та правоохоронної діяльності

апарату Яготинської міської ради


« повернутися до розділу «Новини громади»

Код для вставки на сайт