Вправи для заспокоєння: «Амулет спокою»

Дата: 06.07.2023 15:30
Кількість переглядів: 86

Фото без описуЯк свідчать численні соціологічні дослідження, ні до повномасштабної війни, ні зараз в українців немає таких звичок, як: бути у себе на часі, прислухатися до себе (що я відчуваю? як це на мене впливає?), звертатися до фахівця, коли розумієш, що ти не ОК.

Ми настільки зосереджені на боротьбі з ворогом, що всі зусилля спрямовуємо на це. «Що я? Я буду у себе на часі після Перемоги». Але відкладати не варто, бо зволікання сьогодні матиме ефект бомби уповільненої дії завтра. Спрямовувати зусилля варто на плекання стійкості саме зараз, щоб не лікувати розлади потім.

За оцінками експертів, 80 % людей можуть впоратися зі стресом самостійно, якщо опанують відповідні навички. Серед способів заспокоїти себе й відволіктися від поганих думок є, зокрема, вправа «Амулет спокою».

Щоб угамувати хвилювання, знайди собі амулет спокою. Це предмет, який вміщується у тебе на долоні та з яким пов’язані певні приємні спогади.

Візьми амулет. Можеш заплющити очі. Тримай міцно амулет, наче руку близької людини. Згадуй той самий приємний момент до найменших деталей. Перенесися думками в той день.

Потім, коли накриє хвиля тривоги, можеш подумати про цей амулет. Опиши подумки його форму, температуру. Це має повернути тебе в норму.

Дізнавайтеся більше про природу стресу та методи його подолання за посиланням.

Комунікаційна кампанія Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською, реалізується завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація Пакт. Зміст матеріалів кампанії є винятковою відповідальністю ГО «Безбар’єрність» i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США. Сприяння у виготовленні та поширенні інформаційно-просвітницьких матеріалів надали Міжнародна організація з міграції (IOM Ukraine), рекламний холдинг Megapolis, благодійний фонд BGV.

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?»


« повернутися до розділу «Безбар'єрність»

Код для вставки на сайт