18 жовтня - Європейський день протидії торгівлі людьми
Європейський день протидії торгівлі людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.
Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, протизаконна торгівля людськими істотами в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці, це сучасна форма рабства. Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має, як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.
Саме тому щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи. Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою.
Торгівля людьми заборонена і карається законом України за ст.149 Кримінального кодексу України.
Телефони гарячих ліній, нерозголошення конфіденційної інформації гарантується державою:
- Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0800 500 335 або 116 123 з мобільного;
- гаряча лінія Київського обласного центру соціально-психологічної реабілітації 0 800 300 167;
- гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статті та насильству стосовно дітей 15-47;
- Національна гаряча лінія для дітей та молоді 0 800 500 255(з мобільного або стаціонарного) або 116 111(з мобільного);
- телефонна лінія Уповноваженого для надання психологічної допомоги 066 037 97 08;
- ГО «Дівчата» (психологічна допомога) 073 4603860;
- секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 0 800 501 720;
- гаряча лінія емоційної підтримки МОМ 0 800 211 444.
Постраждалі від торгівлі людьми можуть розраховувати на безкоштовну психологічну, медичну, юридичну, фінансову допомогу, відповідно до потреб та обставин, в яких перебуває особа, звернувшись до благодійної організації та представників установ взаємодії у даному напрямку.
Будьте обережними та обізнаними щодо торгівлі людьми!
18 жовтня, у Європейський день боротьби з торгівлею людьми, Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні розпочинає нову інформаційну кампанію «ПРИДИВИСЬ» із метою запобігання торгівлі людьми та популяризації правил безпеки під час міграції. Вона спонукає поміркувати над ризиками експлуатації й розгледіти, до чого можуть призвести на перший погляд привабливі пропозиції роботи чи житла. Кампанія впроваджується спільно з Міністерством соціальної політики України та Всеукраїнською коаліцією громадських організацій із протидії торгівлі людьми, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія та Міністерства юстиції Швеції.
За інформацією Служби у справах
та сім’ї Яготинської міської ради
« повернутися до розділу «Протидія насильства та торгівлі людьми»