Пошук

18 жовтня - Європейський день протидії торгівлі людьми

Дата: 18.10.2023 15:01
Кількість переглядів: 48

Європейський день протидії торгівлі людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

       Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, протизаконна торгівля людськими істотами в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці, це сучасна форма рабства. Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має, як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.

       Саме тому щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи. Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою.

      Торгівля людьми заборонена і карається законом України за ст.149 Кримінального кодексу України.

Телефони гарячих ліній, нерозголошення конфіденційної інформації гарантується державою:

  • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної  дискримінації 0800 500 335 або 116 123 з мобільного;
  • гаряча лінія Київського обласного центру соціально-психологічної реабілітації 0 800 300 167;
  • гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статті та насильству стосовно дітей 15-47; 
  • Національна  гаряча лінія для дітей та молоді 0 800 500 255(з мобільного або стаціонарного) або 116 111(з мобільного);
  • телефонна лінія Уповноваженого для надання психологічної допомоги 066 037 97 08;
  • ГО «Дівчата» (психологічна допомога) 073 4603860;
  • секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини  0 800 501 720;
  • гаряча лінія емоційної підтримки МОМ 0 800 211 444.

Постраждалі від торгівлі людьми можуть розраховувати на безкоштовну психологічну, медичну, юридичну, фінансову допомогу, відповідно до потреб та обставин, в яких перебуває особа, звернувшись до благодійної організації та представників установ взаємодії у даному напрямку.

        Будьте обережними та обізнаними щодо торгівлі людьми!

18 жовтня, у Європейський день боротьби з торгівлею людьми, Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні розпочинає нову інформаційну кампанію «ПРИДИВИСЬ» із метою запобігання торгівлі людьми та популяризації правил безпеки під час міграції. Вона спонукає поміркувати над ризиками експлуатації й розгледіти, до чого можуть призвести на перший погляд привабливі пропозиції роботи чи житла. Кампанія впроваджується спільно з Міністерством соціальної політики України та Всеукраїнською коаліцією громадських організацій із протидії торгівлі людьми, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія та Міністерства юстиції Швеції.

За інформацією Служби у справах

та сім’ї Яготинської міської ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора