Яготищина вшановує учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 16.02.2019 17:29
Кількість переглядів: 575

Фото без описуЗ кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

Тридцять  років тому десятки тисяч родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Тільки з України в Афганістані воювало 120 тисяч солдатів і офіцерів. З них 3360 не повернуться додому ніколи. А тих, хто  залишився живим, душевний біль супроводжуватиме все життя. Та вони не нарікають на долю, не вважають себе героями, хоч рани Афганістану не залікуєш нічим і ніколи.

16 лютого у приміщенні Яготинського районного будинку культури відбулись заходи приурочені до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан.

У заходах взяли участь: заступник міського голови О.І.Федина, голова Яготинської райдержадміністрації В.С.Шмигановський, голова районної ради П.В.Гайдай, депутати та члени виконавчого комітету Яготинської міської ради, воїни-афганці, громадськість.

Виступаючи перед присутніми заступник міського голови, Олена Іванівна, зазначила, що ті солдати та офіцери, 30 років тому виконували свій інтернаціональний обов’язок в ім’я українського народу, нашої держави та кожного з нас, щоб ми жили під мирним небом. «Я зичу здоров’я Вам та Вашим родинам, добробуту та мирного неба», - відзначила О.І.Федина.

Також зі словами глибокої поваги до воїнів звернулись голова Яготинської райдержадміністрації В.С.Шмигановський, голова районної ради П.В.Гайдай, побажавши всім міцного здоров'я, віри у себе, душевного спокою, родинного затишку, добра та довгоочікуваного миру на нашій землі. Очільники району говорили слова вдячності за мужність, героїзм і самовідданість та вручили медалі до 30-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан "Обов'язок виконаний з честю".

Голова Яготинської районної організації української спілки «Ветерани Афганістану» М.І. Процик згадував про ту страшну війну, яка назавжди залишила біль і смуток на серці нашого народу. І хоч минуло 30 років  після виведення радянських військ з Афганістану, але живі спогади  та не забуті імена загиблих, не забуті ті, чиї життя вона зруйнувала вже у мирний час. 

Всі учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять  воїнів, які виконували інтернаціональний обов’язок на території інших держав, а право покласти квіти до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам на Алеї Слави було надано Миколі Андрійовичу Гопкалу та Василю Степановичу Бондарчуку. Вони, від громади Яготинського краю, поклали квіти до стели та віддали честь тим, хто гордо ніс службу, самовіддано виконував свій обов’язок в горах та пустелях, в повітрі, в наступі та обороні, при врятуванні бойових товаришів та мирних жителів країни, тим, хто так і не повернувся на рідну українську землю.

Прикро, що поряд із собою через чверть століття вони бачать набагато молодших учасників бойових дій і самі знову відчувають смертельний вишкіл війни уже на рідній українській землі…« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора