Повернемо назви – повернемо Крим

Дата: 08.01.2024 15:16
Кількість переглядів: 918

Фото без описуУпродовж останніх трьох століть Кримський півострів зазнав масштабної русифікації та радянізації, що яскраво відображається саме у перейменуванні різних географічних назв.

Перш за все, російська влада у різні часи робила це для того, аби знищити культуру, мову та історію корінних народів України – кримських татар, караїмів та кримчаків, а також їх зв’язок з рідною землею. В Криму були перейменовані тисячі історичних назв населених пунктів та географічних об’єктів, 👉наприклад, Акмєсджіт став Сімферополем, Ак’яр – Севастополем, а Ічкі – Совєтським.

🤝Сьогодні надважливо працювати над відновленням історичної топонімії Криму, яка має величезне значення для встановлення справедливості щодо насильницькі депортованого кримськотатарського народу, для якого життєво важливим є збереження своєї ідентичності та історії. Більше того, відновлення історичних топонімів у Криму – це важливий крок для деокупації Криму та нашої перемоги.

👉Саме тому Кримськотатарський Ресурсний Центр та Меджліс кримськотатарського народу розпочинають нову інформаційно-адвокаційну кампанію – «Повернемо назви – повернемо Крим», у межах якої буде повідомлено:

коли були перейменовані історичні топоніми в Криму?
як рф використовує топоніміку в інформаційній війні?
чому важливо відновити історичні топоніми в Криму для корінних народів України, для України як держави, для міжнародної спільноти?
які є існуючі інструменти відновлення історичних топонімів в Криму?

Кампанія реалізується за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Плакати були розроблені активістами та волонтерами КРЦ, а набули свого професійного вигляду завдяки українському художнику Андрію Єрмоленку.

 

 

Інформацію для розміщення на сайті надано ГО «Кримськотатарський Ресурсний Центр» та Меджлісом кримськотатарського народу« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора