Пам’ятник молодому Т.Шевченку

Фото без описуПам’ятник молодому Т.Шевченку

вул. Незалежності, 105, м. Яготин

Про місце

Пам’ятник молодому Тарасу Шевченку, що на території Яготинського ліцею № 3,  установлений у 1971 році. Офіційне його відкриття відбулося дещо пізніше, у 1972 році.

Ініціатором створення пам’ятника Кобзареві разом з інтелігенцією Яготина став вчитель Яготинської  школи №3 та директор на громадських засадах  Історичного музею Олександр Непорожній.

У 1968 році  яготинці звернулися з пропозицію створити пам’ятник до відомого відомого скульптора, тоді заслуженого діяча мистецтв України Івана Гончара (від 1991 року – народний художник України).   Автором архітектурного рішення став Яків Ковбаса.

Поет постав молодим, натхненним, вільним, саме таким, яким вперше приїхав до Яготина влітку 1843 року.

Навколо постаменту викарбувані дещо переосмислені слова з Шевченкової поеми  «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм...», створеної у 1845 році:

Учітеся, брати мої,

Думайте, читайте,

І чужому научайтесь,

Й свого не цурайтесь.

Табличка інформує, що пам’ятник відлито на Полтавському турбомеханічному заводі в 1971 році.

У серпні цього року Яготин відвідав правнук Кобзаря – Олександр Лисенко. Перед пам’ятником Тарасу Шевченку він виступив перед вчителями української мови та літератури зі спогадами про свого великого прадіда.