Пам’ятник Тарасу Шевченку, автор М. Малинка

Фото без описувул. Незалежності, м. Яготин

Бориспільського району

Про місце

Одним з місць вшанування Тараса Шевченка в Яготині і першим пам’ятником Кобзареві в нашому місті, з нині існуючих трьох, стало погруддя,  створене яготинським художником М. Малинкою. Микола Панасович не був скульптором, проте на прохання яготинської громадськості взявся виліпити бюст поета. Композицію доповнила фігура бандуриста, нині втрачена.

Постамент спроєктував механік Яготинського цукрового заводу, самодіяльний художник К.Козинець.

Пам’ятник «від народу» на честь 100-річчя останнього приїзду Тараса Шевченка до Яготина був установлений у 1959 році у сквері біля Яготинського районного (нині – міського) будинку культури.

Щороку біля пам’ятника яготинці організовують мітинг та покладання квітів до Дня народження Великого Кобзаря.