Джерело Святої Параскеви у Калиновому гаю

Дата: 17.04.2024 15:27

https://1.bp.blogspot.com/-BCxdd93f2fY/XHfp2y8LvWI/AAAAAAAAFMc/LAWDx0scLlAag-gL1WAb6ab0dVjteY_HACLcBGAs/s200/forum-1221393-131215.jpgс. Трубівщина Бориспільського району

Доступ вільний

Про місце

Джерело Святої Параскеви знаходиться в невеликому урочищі Калиновий гай. Тут можна скуштувати джерельної води, якій здавна місцеві приписують цілющі властивості. Невідомо, коли люди почали шанувати джерело, проте є свідчення, що вже в козацькі часи наші предки навідувалися сюди за смачною чудодійною водою.

Вода має високий вміст срібла й тому довго не псується. Джерело, з якого вона витікає, обкладено каменем та огороджено невисоким парканом.

Поруч влаштовано каплицю на честь Святої Параскеви. Криничка є шанованою святинею на Яготинщині. Щороку в 10-ту п’ятницю після Пасхи біля джерела збираються православні віруючі на молитву та освячення води.

Приїжджати до срібного джерела краще в теплу суху пору року. В дощову погоду дістатися до нього можна пішки, пройшовши невеликий відтинок грунтівки від асфальтової дороги.