ДТЕК Київські регіональні електромережі відкрив в Ірпені виставку артефактів #СвітлоПеремагаєТемряву, присвячену другій річниці повернення світла на Київщину після деокупації

Дата: 15.05.2024 12:53
Кількість переглядів: 400

Фото без опису14 травня в Історико-краєзнавчому музеї Ірпінської міської ради ДТЕК Київські регіональні електромережі та влада Київщини відкрили виставку #СвітлоПеремагаєТемряву, присвячену другій річниці повернення світла на Київщину після деокупації. У ній зібрані символічні артефакти повернення світла, руйнувань, які заподіяли окупанти енергооб’єктам Київщини. Вона не лише зберігає пам'ять про події після деокупації, а й показує важливість енергетичної безпеки та готовності до майбутніх викликів.

У квітні-травні 2022 року енергетики ДТЕК Мережі з Київщини, Одещини, Дніпровщини, Києва, об’єднавши зусилля, відновлювали світло в Київській області після деокупації. Це стало наймасштабнішим ремонтом мереж за всю історію сучасної України. Виставка артефактів #СвітлоПеремагаєТемряву нагадує про злочини, які заподіяла рф та розповідає про героїчну роботу електромонтерів весною 2022 року.

«Повномасштабне вторгнення принесло страшні руйнування для нашої області. Саме тут, на Київщині, два роки тому, енергетики ДТЕК Мережі вперше об’єдналися в одну велику команду, щоб відновити зруйноване ворогом. Сьогодні ми відкрили виставку артефактів – нагадування про те, якої шкоди завдали окупанти енергооб’єктам Київщини, – зазначив Віталій Шайда, генеральний директор ДТЕК Київські регіональні електромережі. – Ворог продовжує знищувати українську енергетику. Наше завдання — попри ворожі атаки робити усе можливе, щоб забезпечити мешканців та критичну інфраструктуру світлом. Загалом з початку повномасштабної війни енергетики відновили електроживлення у понад 1,5 млн домогосподарств Київщини*. Компанія протягом двох років інвестувала близько 1 мільярда гривень. Тож ми продовжує захищати енергетичну безпеку України та плануємо не просто відновлювати зруйновані мережі, а будувати Smart Grid — електромережі майбутнього».

Героїчну роботу енергетиків закарбовано в пам’яті через символічні предмети. У кожного предмету — своя історія. Основний акцент спрямований на події, що сталися після широкомасштабного вторгнення рф в Україну 24 лютого 2022 року.

Відкриваючи виставку, перший заступник голови Київської обласної військової адміністрації Микола Бойко зазначив: «Пройшло два роки, і згадуючи той час, я чітко пам'ятаю момент, коли ми зайшли на деокуповані території. Дійсно, було дуже багато понівеченого. І з перших днів деокупації спеціалісти ДТЕК змогли відновити електропостачання в 600 населених пунктах області за 45 днів - це третина нашої області. Я безмежно вдячний за те, що в стислі строки зробили масштабну роботу» .
 

У відбудованому Історико-краєзнавчому музеї Ірпеня в одному із залів, де представлені докази злочинів армії росії, встановлено символічні артефакти зруйнованих енергооб’єктів. Тут зібрані оригінальні експонати з місця подій: фрагменти понівечених проводів та ізоляторів тощо. Фотографії з місця подій доповнюють картину.

Своєю чергою міський голова міста Ірпінь Олександр Маркушин  зазначив: «Сьогодні, звичайно, хочеться подякувати працівникам ДТЕК, які дійсно зробили неможливе. За короткий проміжок часу, за півтора місяця, відновили світло в кожну нашу оселю. Енергетики – це дійсно фронт, і ви так само герої».

Подібні виставки не лише відтворюють історію та пам'ять про минуле, але й надають можливість суспільству зрозуміти значення енергетичної безпеки та підтримки енергетиків, які працюють на передовій захисту інфраструктури та комфорту мешканців області. Ця виставка стає важливим кроком у відзначенні подвигу та пошани людям, які працюють у сфері енергетики, та у нагадуванні про необхідність забезпечення енергетичної стійкості для майбутніх поколінь.

Всі бажаючі можуть відвідати виставку #СвітлоПеремагаєТемряву за графіком роботи музею: Вт-Пт: 09.-17.00, Сб 10.00-16.00.

* з урахуванням, що деяким клієнтам повертали світло 2 та більше разів.

 

Інформує ДТЕК Київські регіональні електромережі« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора