РУСЛАН КРАВЧЕНКО ЗВЕРНУВСЯ ДО ПРОКУРАТУРИ КИЇВЩИНИ ЩОДО ПЕРЕВІРКИ ІНФОРМАЦІЇ ДАСУ ПРО ЗАВДАННЯ ЗБИТКІВ НА БУДІВНИЦТВІ ДОРІГ ТА СОЦЗАКЛАДІВ, ЯКЕ ПРОВОДИЛОСЯ ПРОТЯГОМ 2019-2021 РОКІВ

Дата: 21.06.2024 07:44
Кількість переглядів: 742

Фото без описуНачальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко звернувся до Київської обласної прокуратури з проханням провести всебічну перевірку інформації щодо завдання збитків на 14 млн грн під час будівництва доріг та соціальних закладів на Київщині, яке проводилося протягом 2019-2021 років. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook. 

За цей період виявлені порушення за результатами проведення Державною аудиторською службою України ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності департаменту регіонального розвитку КОДА протягом 1 січня 2019 – 30 червня 2023 року. 

За інформацією аудиторів, порушення призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів. Зокрема, йдеться про завищення на 10 млн грн  вартості та обсягу робіт, послуг, цін на матеріали, кількості використаних будматеріалів підрядними організаціями під час капітального ремонту доріг. Ще на 4 млн грн – на об’єктах соціальної інфраструктури, зокрема, садочках, басейнах, лікарні. Загалом департамент регіонального розвитку до проведення робіт залучав 12 підрядних організацій. 

Частину виявлених порушень на суму 300 тис. грн вже усунуто. 

«Попри те, що виявлені порушення стосуються періоду до того, як я очолив Київську обласну державну адміністрацію, звернувся до прокуратури із заявою про вчинення кримінального правопорушення у порядку ст. 214 КПК України. Прокуратура має всебічно перевірити факти викладені у документах ДАСУ та, у разі їх підтвердження, притягнути винних до відповідальності. Йдеться як про підрядників, так і про колишніх працівників ДРР», – наголосив Руслан Кравченко.    

Руслан Кравченко також зазначив, що наразі вживаються заходи  і на рівні Київської ОДА. 

«Департамент регіонального розвитку вже направив підрядникам вимогу про відшкодування завданих збитків. У разі невиконання вимоги, ДРР звертатиметься до суду. Крім того, ДРР відшкодує до обласного бюджету завищену вартість послуг з технічного нагляду за низкою об’єктів», – наголосив начальник КОВА.

Руслан Кравченко зазначив, що прозорість, підзвітність та ефективність використання коштів під час будівництва є пріоритетом.  

«Цього постійно вимагаю від профільного департаменту, районів, громад і всіх підрядників. Щоб уникнути подібних випадків та завищення вартості наразі  структурні підрозділи КОДА підписують усі договори на проведення робіт за динамічними цінами та проводимо експертизу проєктно-кошторисної документації. Під час підписання актів виконаних робіт вони фінально коригуються кошторисником і на виході не можуть перевищувати середньоринкові. Акти по завищених цінах ніхто не закриває», – додав він.

 

Інформує КОВА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора