Шановні яготинці!
Розпочинаємо знайомити вас з кращими роботами учасників першого туристичного конкурсу громади «Яготинщина неймовірна. Туристичні цінності нашої громади».
Перше місце у конкурсі виборов Етнопроєкт «Календарна обрядовість українського народу», що народився з матеріалів досліджень нематеріальної культурної спадщини Богданівки.
Автор ідеї, духовний натхненник і багаторічний дослідник пісенної та обрядової творчості нашого краю – Надія Слабковська, у культурі працює з 1971 року. Ансамбль «Берегиня», який став творчою майстернею проєкту, майданчиком для відтворення обрядів, власне, його душею, Надія Миколаївна створила у 1980 році разом зі своїм чоловіком Григорієм Івановичем – музикантом та хормейстером, тоді директором Богданівського сільського будинку культури. «Берегиня» стала першим фольклорним колективом у Яготинському районі. За 10 здобули звання «народний». Теоретично і практично ансамбль підтримав заслужений працівник культури України Вадим Кучерявий.
Фольклорний колектив, який активно виступає на концертах, що проводяться у громаді, є лауреатом багатьох Всеукраїнських та міжнародних конкурсів.
Співавтором у створенні конкурсної роботи став онук Надії Миколаївни – Станіслав Левчун – учень Черняхівської гімназії. З трирічного віку хлопчик є активним учасником ансамблю «Берегиня», співає, бере участь у відтворенні народних обрядів, веде заходи разом з бабусею.
Зйомки, монтаж та редагування відеоблоків виконала Людмила Моляр – директор Богданівського СБК.
Етнопроєкт, створений цими талановитими людьми, закоханими у народне мистецтво, є потужним туристичним магнітом Богданівки поруч з меморіальним музеєм-садибою Катерини Білокур, приватним Історико-краєзнавчим музем с. Богданівка Олександра Пінчука, а також зеленою садибою «Бабусина хата» Віталія Овсієнка.