Спрощення механізму комунікацій з податковими органами, в тому числі за допомогою електронних засобів зв’язку

Дата: 24.07.2024 09:03

Фото без описуГоловне управління ДПС у Київській області з метою залучення платників податків громади  до листування з податковим органом через електронний кабінет  інформує про наступне.

1. За яких умов платник податків може листуватися з податковим органом онлайн?

Для того, щоб отримувати документи від податкового органу в електронній формі, платник має подати заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет. При цьому, діють вимоги Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги», зокрема, щодо використання електронного цифрового підпису.

2. Як це зробити?

Для цього необхідно увійти до приватної частини Електронного кабінету (cabinet.tax.gov.ua).

Обрати режим «Введення звітності».

У панелі інструментів режиму «Введення звітності» натиснути «Створити».

Обрати рік, місяць, у якому формується та подається заява та тип звітності  (F(J) 13 Запити). Зі списку документів обрати форму заяви F1391602 (для ФОП), J1391602 (для юридичних осіб) – Заява про бажання отримувати документ через Електронний кабінет.

Заповнити форму документа.

Зберегти заяву.

Підписати документ за допомогою кваліфікованого електронного підпису та відправити до контролюючого органу.

3. Переваги

- Працює за допомогою персональних комп’ютерів та смартфонів;

- працює цілодобово (в т. ч. у святкові та вихідні дні);

- отримання інформації відбувається в режимі онлайн, без відвідування Центрів обслуговування платників;

- без встановлення програмного забезпечення, економія часу.

4. Які документи платник зможе отримувати онлайн?

- Листи податкового органу;

- акти перевірок;

- податкові повідомлення- рішення;

- індивідуальні податкові консультації та інші документи.

Матеріал для розміщення на вебсайті надано Фінансовим відділом Яготинської міської ради