Обряд вирядин у селі Жоравка Яготинської територіальної громади
Ця цікава робота дещо відрізняється від інших, надісланих на конкурс «Яготинщина неймовірна. Туристичні цінності нашої громади», бо досліджує не скільки далеке минуле, як сьогодення.
Зазвичай, це обряд не приваблює скільки уваги фольклористів та дослідників, порівняно з іншими звичаями та традиціями нашого народу.
Проте, як зауважує авторка цієї розвідки – вчителька зарубіжної літератури та за сумісництвом заступник директора з виховної роботи Опорного загальноосвітнього навчального закладу «Жоравський НВК «ЗОШ І – ІІІ ст. – ДНЗ (ясла-садок)» Тамара Михайлівна Опанасенко, вирядини були одними з найважливіших родинних обрядів після весілля і хрестин. Обряд «вирядин» обов'язково відбувався у родині, де були сини, які ішли у військо. Ця подія несла сакральне значення для всього роду, бо стосувалося його збереження і продовження.
Робота створювалася як дослідницька для Малої академії наук у минулому році на основі опитування літніх односельців авторки.
Розвідка ілюстрована світлинами середини минулого століття вирядин в армію хлопців з села Жоравки, а також зображеннями реконструйованих атрибутів дійства.
ОБРЯД ВИРЯДИН В СЕЛІ ЖОРАВКА ЯГОТИНСЬКОЇ ТГ