Використання природно-заповідного фонду Яготинщини для розвитку пізнавального туризму

Дата: 05.08.2024 11:27
Кількість переглядів: 712

Фото без описуРоботу для участі в конкурсі «Яготинщина неймовірна. Туристичні цінності нашої громади» підготувала Наталія Нагорна – студентка Київського національного університету ім. Т.Шевченка. У цьому році вона отримала диплом з відзнакою бакалавра за спеціальністю «географія» та планує продовжити навчання у рідному виші.

Наталія - випускниця 2020 року і золота медалістка Яготинського НВК «Спеціалізована школа – загальноосвітня школа І – ІІІ ст. №2». У колі її захоплень – географія, екологія та природокористування. Ці галузі знань  ввійшли й до  кола професійних інтересів дівчини.

Як фахівець, вона усвідомлює, якими природними богатсвами володіє наша громада, та пропонує використовувати їх для розвитку природопізнавального туризму. Серед трьох природних заповідних об’єктів Яготинщини: гідрологічний заказник загальнодержавного значення «Усівський-2», Регіональний ландшафтний парк «Яготинський імені гетьмана Кирила Розумовського» та ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Телепень», Наталія обрала останній та розкрила його туристичний потенціал.

Інший природний об’єкт Яготинщини, здатний зацікавити любителів природи та мандрівників, – це унікальні плавучі острови, розташовані на озері Супій. Наталія підкреслює, що велику увагу вивченню плавучих островів приділяє Центр вивчення та збереження природи, культури і архітектури «Озеро Супій» під керівництвом Євгенія  Довгалюка (до речі, члена журі нашого конкурсу).

Свого часу плеса ставків Яготина планували оголосити природоохоронними територіями.

У виданні Національного екологічного центру України та Інституту зоології імені І.І.Шмальгаузена НАНУ, «Природно-заповідний фонд Київської області» 2012 року під № 90 знаходимо відомості щодо проєктованого на території акваторій ставків та заплавних урочищ річки Супій Яготинського гідрологічного заказника місцевого значення імені Кирила Розумовського.  Створення об’єкта, який мав би бути комплексом водосховищ Великого Супою площею 1040 га, Малого Супою №1 площею 378 га та Малого Супою №2 площею 421 га, було погоджено відповідним рішенням  Яготинської районної ради від 27.10.2006 №76-05-V, проте до реалізації справа не дійшла.

До портрета Наталії Нагорної можна додати, що вона, крім навчання, займається спортом – фітнесом та бігом, розв’язує логічні японські головоломки з числами Судоку та КенКен, полюбляє випалювання по дереву.

Використання природно-заповідного фонду Яготинщини для розвитку пізнавального туризму


« повернутися до розділу «Новини громади»

Код для вставки на сайт