СЕМІНАР ЩОДО ДЕКЛАРУВАННЯ ТА ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕПОДАННЯ АБО НЕСВОЄЧАСНЕ ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЙ

Дата: 24.01.2025 11:12
Кількість переглядів: 128

Фото без опису

23 січня 2025 року у місті Яготин відбувся семінар-навчання зі старостами старостинських округів Яготинської міської територіальної громади. Захід розпочав керуючий справами виконавчого комітету Яготинської міської ради, а продовжила уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції у Яготинській міській раді.

Під час навчання обговорювалися такі питання:
Декларування: особливості подання відомостей щодо членів сім’ї суб’єкта декларування;
Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації.

Основні тези семінару:
📌 Хто вважається членом сім’ї суб’єкта декларування?
Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції у Яготинській міській раді пояснила, що незалежно від спільного проживання із суб'єктом декларування упродовж звітного періоду, членами сім'ї останнього є:

• Подружжя (чоловік/дружина) на останній день звітного періоду;
• Неповнолітні діти суб'єкта декларування.

📌 Членами сім’ї суб’єкта декларування вважаються особи, які спільно проживали, вели спільний побут, мали взаємні права та обов’язки сімейного характеру (навіть без офіційного шлюбу) із суб’єктом декларування впродовж 30 календарних днів, що передували останньому дню звітного періоду або сукупно не менше 183 днів протягом року, що передує року подання декларації.

📌Відповідно до практики Конституційного Суду України та Верховного Суду при встановленні ознак пов’язаності спільним побутом, наявності взаємних прав та обов’язків чоловіка і жінки (у т. ч. без реєстрації шлюбу) необхідно врахувати:
• факт спільного проживання;
• ведення спільного господарства/спільне виконання домашніх обов’язків;
• наявність у сторін спільного бюджету, придбання майна в інтересах сім`ї, в тому числі для спільного користування;
• здійснення спільних витрат в інтересах сім’ї, в тому числі на продукти харчування, дозвілля, утримання житла, його ремонт тощо;
• інші обставини, які вказують на наявність відносин, притаманних подружжю.

📌 Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації
Згідно з чинним законодавством:
Умисне неподання декларації передбачає кримінальну відповідальність (штраф від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, громадські роботи, обмеження волі до 2 років або позбавлення волі на 1 рік з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років).

Несвоєчасне подання декларації без поважних причин карається адміністративним штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. 1 ст. 172-6 КУпАП).

📌 Рекомендації для старост
Учасникам наголосили на важливості своєчасного подання декларацій. 

Завдяки цьому заходу старости отримали важливі знання щодо заповнення декларацій, правил визначення членів сім’ї суб’єкта декларування та відповідальності за порушення вимог законодавства. Подібні навчання сприяють підвищенню рівня обізнаності посадовців і зміцненню доброчесності у роботі органів місцевого самоврядування.


Презентація навчання 
Протокол навчання 


« повернутися до розділу «Декларування»

Код для вставки на сайт