До уваги суб’єктів господарювання, підприємців та громадян Яготинської громади! Штучні квіти – небезпека для довкілля!

Дата: 23.04.2025 08:52
Кількість переглядів: 731

Фото без описуЗ наближенням поминальних днів знову фіксуються точки «стихійного» продажу штучних квітів на території Яготинської громади. Території ринків та біля магазинів перетворюються на яскравий океан штучних квітів, запрошуючи придбати букети, вінки та корзини на будь-який смак та відповідно до наявних у гаманцях покупців коштів. А чи комусь спадає на думку, яку шкоду довкіллю і здоров’ю людей несуть ці вироби? Мабуть, знаючи про це, більшість відмовилися б від їх продажу чи придбання.

Отже, штучні квіти виготовляють із синтетичних пластмас, ниток та паперу, які оздоблені парафіном. Процес виробництва штучних квітів теж досить шкідливий, оскільки матеріалом для виготовлення слугують нафтопродукти. Яскравих барв вони набувають завдяки аніліновим фарбам, що є токсичними. У більшості випадків про якість пластмас дізнатися неможливо. Адже квіти переважно імпортуються із Китаю і на них відсутній сертифікат якості. Під впливом сонячних променів такі квіти здатні виділяти отруйні випари. У людей, які ненароком вдихнуть їх, може трапитися запаморочення чи напад ядухи. Також такі вінки й букети пожежонебезпечні й можуть легко спалахнути. Утилізувати пластикові прикраси з цвинтаря теж необхідно правильно. Категорично їх забороняється спалювати. Вони виділяють небезпечні для людини шкідливі речовини – фенол, формальдегід, оксиди азоту  сірки і діоксини. У результаті територія навколо вогнища забруднюється у радіусі 24 кілометрів. Люди, які перебували поруч із місцем масового спалення квітів, наражаються на небезпеку: подразнення слизових оболонок носоглотки, очей; негативного впливу на хронічні захворювання; виникнення пухлин; послаблення імунітету; безпліддя у жінок та виникнення вроджених патологій у немовлят. Штучний пластик також небезпечно закопувати. Діоксини просочуються в ґрунт, розповсюджуються у воді, повітрі. Забруднення ґрунту діоксинами призводить до знищення майже всіх живих організмів, що мешкають в ньому. Крім цього, штучний пластик розкладається у землі до 200 років. В наших реаліях, штучні квіти та вінки або палять, або виносять на сміттєвий полігон. В обох випадках – це небезпека як для людей так і для довкілля. Однак, незважаючи на це, населення не припиняє забруднювати довкілля.

За кордоном вже давно відмовилися від пластикових квітів та вінків. Навіть законом там передбачені штрафи для тих, хто ще приносить пластик на кладовище. На похорон там заведено приносити вазони. Вони стоять на могилі, а потім родичі пересаджують квіти у землю. На Великдень чи інші свята прикрашають могилки лише живими рослинами. Церкви різних конфесій теж щороку закликають громадян відмовитися від штучних квітів на кладовищах, наголошуючи на тому, що душі наших близьких не потребують матеріального вшанування, а потребують нашої молитви.

Очевидно, що є альтернативні варіанти, які можна використовувати щоб повністю відмовитись від штучної ритуальної атрибутики (паперові квіти, живі квіти, сухоцвіти, тощо).

Враховуючи вищезазначене та з метою дотримання Правил благоустрою  та утримання територій населених пунктів Яготинської міської територіальної громади та поліпшення зовнішньої естетики міста, Яготинська міська рада звертається до суб’єктів господарювання, підприємців та громадян не здійснювати продаж штучної ритуальної атрибутики (штучні та пластикові квіти, вінки) та виносити для демонстрації за межі торгівельних приміщень (хрести, труни, вінки, пам’ятники, тощо), а також обмежити розміщення ритуальної символіки на дверях, вікнах, фасадах та прибудинкових територіях. Продаж ритуальної атрибутики (штучні квіти, вінки, лампадки поминальні: скляні, пластикові, хрести, пам’ятники, тощо) за межами об’єктів торгівлі впливає на естетичний вигляд наших вулиць, дворів, тротуарів, що в свою чергу призводить до «стихійної» торгівлі у невстановлених місцях та є порушенням Правил благоустрою.

Нагадуємо та звертаємо вашу увагу, що статтею 152 Кодексу про адмінправопорушення передбачено штраф за порушення правил благоустрою на громадян - від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 340 грн. до 1360 грн., а на посадових осіб, фізичних осіб-підприємців – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 850 грн. до 1700 грн.  Торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях  статтею 160 Кодексу про адмінправопорушення - тягне за собою накладення штрафу від                1 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

Хочемо зазначити, що охайний вигляд могил та живі квіти і рослини, композиції з живої хвої, прикрашені сухими плодами, сухими квітами та рослинами, які виглядають ефективно і не несуть ніякої шкоди довкіллю, є гарною альтернативою всьому штучному та шкідливому.

Пам’ятаймо про відповідальність перед наступними поколіннями, нашими дітьми та онуками за стан навколишнього середовища і несемо відповідальність за свої рішення щодня. Вшановуючи пам'ять про померлих думаймо про живих.

Не будьмо байдужими, давайте будемо дбати про наше майбутнє покоління та дбати про стан навколишнього середовища.

 

Інформує сектор торгівлі, підтримки підприємництва

та реклами апарату Яготинської міської ради


« повернутися до розділу «Новини громади»

Код для вставки на сайт