28 квітня - Всесвітній день охорони праці

Дата: 28.04.2025 09:49
Кількість переглядів: 798

Фото без описуЗгідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 року №685/2006, щороку 28 квітня в Україні відзначається Всесвітній день охорони праці. Метою цього дня є привернення уваги суспільства, органів державної влади та суб’єктів господарювання до важливих питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням. В умовах повномасштабної війни питання охорони праці набувають особливого значення. Проблеми тіньової економіки, не задекларованої праці, виробничого травматизму завдають великої шкоди обороноздатності країни та економіці. Не достатньо лише говорити про необхідність зниження рівня не задекларованої праці та травматизму на виробництві. Це постійна робота, яка не повинна ні на мить припинятися, тому важливо донести до всіх, хто відповідає за життя та здоров’я працівників. День охорони праці – гарна нагода для цього.

Щороку Міжнародна організація праці визначає девіз Всесвітнього дня охорони праці, що відображає актуальні виклики у сфері безпеки та гігієни праці. У 2025 році девізом обрано: «Революційні підходи до здоров’я і безпеки: роль штучного інтелекту та цифровізації на роботі» (Revolutionizing health and safety: the role of AI and digitalization at work).

Ця тема висвітлюватиме вплив новітніх технологій на безпеку та гігієну праці, зокрема:

  • передові роботизовані системи,
  • штучний інтелект (далі – ШІ) і машинне навчання,
  • екзоскелети,
  • безпілотні літальні апарати (БПЛА),
  • Інтернет речей (IoT),
  • віртуальну та доповнену реальність.

У світі, де штучний інтелект стає все більшою нормою нашого повсякденного життя та робочого оточення. Вимоги до навичок, потрібних для успішної кар’єри, змінюються, а традиційні професії переосмислюються або автоматизуються. Розвиток штучного інтелекту на робочому ринку також поставляє перед нами ряд етичних та правових питань, які потребують серйозного обговорення та розробки відповідного законодавства. Важливо забезпечити, щоб впровадження ШІ було не лише технологічно вдосконалене, але й етично обґрунтованим, з урахуванням прав та інтересів працівників. Отже, вивчення впливу штучного інтелекту на робочий ринок є критично важливим для розуміння та ефективного впорядкування майбутнього працевлаштування та розвитку кар’єри.

Попередити, а не виправляти – ось головна стратегія впровадження сучасних методів управління ризиками, де кожен працівник стає частиною великої системи безпеки. Цифровізація  – це не майбутнє, а реальність.


« повернутися до розділу «Новини громади»

Код для вставки на сайт